Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Урядова телефонна лінія

 
Відео ДКАУ

Документальний фільм, присвячений 25-й річниці Державного космічного агентства України
 
5 грудня 2016 року о 15:51 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані успішно стартувала ракета-носій легкого класу «Вега» з супутником спостереження Міністерства оборони Туреччини Gokturk-1.
 
18 жовтня о 02 годині 45 хвилин за київським часом із о. Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний пуск модернізованої ракети-носія середнього класу Antares-230 із транспортним космічним кораблем Cygnus.
 
16 вересня 2016 року о 04:43 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу «Вега» з першим перуанським супутником ДЗЗ PeruSAT-1 та космічними апаратами SkySat-4, 5, 6, 7 для американського оператора Terra Bella, що належить Google.
 
Збірна України перемогла на чемпіонаті світу з ракето-модельного спорту
 
12 квітня свято авіації та космонавтики відзначають у світі. Цього дня 55 років тому людина вперше полетіла в космос. Юрій Гагарін здійснив орбітальний обліт Землі. Ця подорож тривала 108 хвилин. Серед перших космонавтів був і українець Павло Попович. А 1997 року вже за часів незалежної України у космос полетів Леонід Каденюк. Чи може Україна зараз претендувати на звання космічної держави - дізнавалися кореспонденти телеканалу "Інтер" у Голови космічного агентства України Любомира Сабадоша.
 
Про зміни у структурі управління ДП "КБ "Південне" ім. М.К.Янгеля" у програмі 5 каналу "Бізнес час".
 
11 грудня 2015 року о 15.45 за київським часом ракета-носій «Зеніт- 3SLБФ» з російським метеорологічним супутником «Електро-Л» №2 успішно стартувала з космодрому Байконур.
 
3 грудня 2015 року о 06:04 за київським часом часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу «Вега» з космічним апаратом LISA Pathfinder.
 
19 листопада 2015 року виповнюється 18 років відтоді, як Леонід Каденюк злетів на орбіту. Леонід Каденюк став першим і єдиним поки що космонавтом незалежної України, який розгорнув жовто-блакитний прапор на орбітальній станції. І сьогодні ж українська космічна галузь отримала новий поштовх до співпраці з найсильнішим космічним агентством світу - НАСА, делегація якого перебуває у Києві. 
 
1 вересня 2015 року розпочався візит до Сполучених Штатів Америки української делегації на чолі з Головою Державного космічного агентства України Л.Ю.Сабадошем. Станом на 2 вересня відбулися зустрічі української делегації в НАСА та з представниками низки провідних компаній космічної промисловості США, у т.ч. з «Orbital ATK» та «Boeing».
 
Супутникові технології КБ "Південне"
 
Інтерв’ю Голови ДКА на Радіо Свобода
 
 
26 березня 2015 року о 00:08 за київським часом з пускової бази "Ясний" Оренбурзької області Російської Федерації здійснено успішний пуск ракети-носія «Дніпро» з корейським супутником дистанційного зондування Землі «KompSat -3А».
 
25 лютого 2015 р. Голова ДКА України Олег Семенович Уруський та Президент НАН України академік Борис Євгенович Патон підписали угоду про подальше поглиблення співробітництва у сфері наукових досліджень та використання космічного простору.
 
11 лютого 2015 року о 15.40 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснено успішний пуск ракети-носія «Вега» легкого класу з експериментальним багаторазовим космічним кораблем. Проект, що отримав назву IXV (Intermediate eXperimental Vehicle - Експериментальний корабель проміжного класу), створений Європейським космічним агентством для відпрацювання технологій, які будуть використані при створенні нових космічних апаратів багаторазового використання. Ракета-носій «Вега» розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Маршовий двигун для 4-го ступеня ракети-носія RD-868P розроблений Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля та виготовлений Державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова». Зазначений пуск став четвертим в рамках програми «Вега».
 
6 листопада 2014 року о 9:35 за київським часом з пускової бази "Ясний", Оренбурзька область, Росія, здійснено успішний пуск ракети-носія "Дніпро" з японським супутником дистанційного зондування Землі ASNARO і 4 мікросупутниками.
 
 
13 липня 2014 року о 19 годині 52 хвилині за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (США) проведено черговий успішний пуск ракети-носія «Антарес».
 
27 травня 2014 року о 00 год. 10хв. за київським часом за програмою «Морський старт» з плавучої платформи «Одісей» з екваторіальної частини Тихого океану в районі острова Різдва успішно стартувала ракета-носій «3eніт-3SL» з європейським космічним апаратом EutelSat 3B масою 5967 кг.
 
Радник Голови ДКА України Е.І. Кузнєцов на телеканалі 112
 
 
9 січня 2014 року о 20 годині 06 хвилин за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (США) проведений успішний пуск нової ракети-носія «Антарес». Головний розробник РН - корпорація Orbital Science Corporation (США).
 
21 листопада 2013 року о 09:10 за київським часом в рамках програми «Дніпро» з пускової бази «Ясний» (Оренбурзька область, Російська Федерація) відбувся пуск ракети-носія «Дніпро», яка вивела на орбіту космічні апарати восьми країн-замовників, а саме: DubaiSat-2 (ОАЕ), SkySat-1, AprizeSat-7/8 (США), GOMX-1 (Данія), WNISat (Японія), BRITE-Poland (Польща), контейнери ISIPod (Нідерланди) з космічними апаратами Cubesat, STSat-3 (Корея), UniSat-5 (Італія) та блок перспективної авіоніки БПА-3 (Україна).
 
25 років тому, 15 листопада 1988 го року, з Байконуру стартувала надважка ракета «Енергія» з кораблем «Буран». Як виявилося, це був перший і останній старт системи «Енергія-Буран». Корабля, який випередив, на думку фахівців, свій час.
 
 
Документальний фільм студії Роскосмосу "Космічний камікадзе. Кут атаки космонавта Берегового"​​
 
18 вересня 2013 року о 17 годині 58 хвилин за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (США) проведено успішний пуск нової ракети-носія «Антарес».
 
31 серпня 2013 р. о 23 год. 05 хв. за київським часом українська ракета-носій «Зеніт-2SБ», розроблена ДП «Конструкторське бюро «Південне» та виготовлена ДП «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод» у кооперації з українськими та російськими підприємствами, успішно стартувала з космодрому «Байконур» і вивела на цільову орбіту ізраїльський супутник зв’язку «Амос-4».
 

 
04/21/2017: Прес-реліз щодо зустрічі з Віце-міністром економіки Литовської Республіки

04/20/2017: У м. Дніпро відбулася XIX Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і Космос»

04/12/2017: Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав працівників ракетно-космічної галузі України з професійним святом

04/12/2017: Президент України Петро Порошенко привітав працівників ракетно-космічної галузі України з професійним святом

04/12/2017: З Днем працівників ракетно-космічної галузі України!