Головна сторінкаУрядовий портал
 
УКР | ENG | РУС
 
 
 

Аерокосмічний портал України
Урядова телефонна лінія

 
Відео ДКАУ

26 грудня 2017 року о 21:00 за київським часом зі стартового комплексу майданчика 45 космодрому «Байконур» здійснено пуск ракети-носія «Зеніт-3Ф» з розгінним блоком «Фрегат-СБ» і першим національним супутником зв'язку Анголи «AngoSat-1».
 
12 листопада 2017 року о 14 годині 19 хвилин за київським часом із о. Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний пуск модернізованої ракети-носія середнього класу Antares-230 із транспортним космічним кораблем Cygnus.
 
Про українсько-казахстанське співробітництво в космічній галузі
 
Вітання від Чернівецького музею авіації та космонавтики та клубу юних техніків «Кварц» з 20-річчям польоту першого космонавта України Леоніда Каденюка
 
24 листопада 2017 року в м. Києві відбулося засідання Координаційної ради ДП «КБ «Південне» і наукових установ НАН України
 
8 листопада 2017 року о 03:42:31 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega. Ракета-носій вивела на околоземну орбіту марокканський супутник ДЗЗ Mohammed VI-A.
 
Документальний фільм, присвячений 25-й річниці Державного космічного агентства України
 
Підприємства космічної галузі України взяли участь в XIV Міжнародній спеціалізованій виставці "Зброя та безпека-2017", яка пройшла 10-13 жовтня 2017 року у Києві
 
15 серпня 2017 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбувся брифінг на тему «Щодо поширення інформації про поставки ракетних двигунів до КНДР», в якому прийняли участь в.о. Голови Державного космічного агентства України Юрій Радченко та в.о. Голови Державної служби експортного контролю України Ігор Савула.
 
В.о. Голови Державного космічного агентства України Юрій Радченко в ефірі передачі "ЧАС ОЛЕВСКОГО" на телеканалі "Настоящее Время" (м. Прага). 15.08.2017.
 
2 серпня 2017 року о 04:58:33 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу Vega.
 
5 грудня 2016 року о 15:51 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані успішно стартувала ракета-носій легкого класу «Вега» з супутником спостереження Міністерства оборони Туреччини Gokturk-1.
 
18 жовтня о 02 годині 45 хвилин за київським часом із о. Уоллопс (штат Вірджинія, США) відбувся успішний пуск модернізованої ракети-носія середнього класу Antares-230 із транспортним космічним кораблем Cygnus.
 
16 вересня 2016 року о 04:43 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу «Вега» з першим перуанським супутником ДЗЗ PeruSAT-1 та космічними апаратами SkySat-4, 5, 6, 7 для американського оператора Terra Bella, що належить Google.
 
Збірна України перемогла на чемпіонаті світу з ракето-модельного спорту
 
12 квітня свято авіації та космонавтики відзначають у світі. Цього дня 55 років тому людина вперше полетіла в космос. Юрій Гагарін здійснив орбітальний обліт Землі. Ця подорож тривала 108 хвилин. Серед перших космонавтів був і українець Павло Попович. А 1997 року вже за часів незалежної України у космос полетів Леонід Каденюк. Чи може Україна зараз претендувати на звання космічної держави - дізнавалися кореспонденти телеканалу "Інтер" у Голови космічного агентства України Любомира Сабадоша.
 
Про зміни у структурі управління ДП "КБ "Південне" ім. М.К.Янгеля" у програмі 5 каналу "Бізнес час".
 
11 грудня 2015 року о 15.45 за київським часом ракета-носій «Зеніт- 3SLБФ» з російським метеорологічним супутником «Електро-Л» №2 успішно стартувала з космодрому Байконур.
 
3 грудня 2015 року о 06:04 за київським часом часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані відбувся успішний пуск європейської ракети-носія легкого класу «Вега» з космічним апаратом LISA Pathfinder.
 
19 листопада 2015 року виповнюється 18 років відтоді, як Леонід Каденюк злетів на орбіту. Леонід Каденюк став першим і єдиним поки що космонавтом незалежної України, який розгорнув жовто-блакитний прапор на орбітальній станції. І сьогодні ж українська космічна галузь отримала новий поштовх до співпраці з найсильнішим космічним агентством світу - НАСА, делегація якого перебуває у Києві. 
 
1 вересня 2015 року розпочався візит до Сполучених Штатів Америки української делегації на чолі з Головою Державного космічного агентства України Л.Ю.Сабадошем. Станом на 2 вересня відбулися зустрічі української делегації в НАСА та з представниками низки провідних компаній космічної промисловості США, у т.ч. з «Orbital ATK» та «Boeing».
 
Супутникові технології КБ "Південне"
 
Інтерв’ю Голови ДКА на Радіо Свобода
 
 
26 березня 2015 року о 00:08 за київським часом з пускової бази "Ясний" Оренбурзької області Російської Федерації здійснено успішний пуск ракети-носія «Дніпро» з корейським супутником дистанційного зондування Землі «KompSat -3А».
 
25 лютого 2015 р. Голова ДКА України Олег Семенович Уруський та Президент НАН України академік Борис Євгенович Патон підписали угоду про подальше поглиблення співробітництва у сфері наукових досліджень та використання космічного простору.
 
11 лютого 2015 року о 15.40 за київським часом з космодрому Куру у Французькій Гвіані здійснено успішний пуск ракети-носія «Вега» легкого класу з експериментальним багаторазовим космічним кораблем. Проект, що отримав назву IXV (Intermediate eXperimental Vehicle - Експериментальний корабель проміжного класу), створений Європейським космічним агентством для відпрацювання технологій, які будуть використані при створенні нових космічних апаратів багаторазового використання. Ракета-носій «Вега» розроблена Європейським космічним агентством (ESA) спільно з Італійським космічним агентством (ASI). Маршовий двигун для 4-го ступеня ракети-носія RD-868P розроблений Державним підприємством «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля та виготовлений Державним підприємством «Виробниче об’єднання «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова». Зазначений пуск став четвертим в рамках програми «Вега».
 
6 листопада 2014 року о 9:35 за київським часом з пускової бази "Ясний", Оренбурзька область, Росія, здійснено успішний пуск ракети-носія "Дніпро" з японським супутником дистанційного зондування Землі ASNARO і 4 мікросупутниками.
 
 
13 липня 2014 року о 19 годині 52 хвилині за київським часом з Центру космічних польотів на острові Уоллопс (США) проведено черговий успішний пуск ракети-носія «Антарес».
 

 
02/20/2018: У Дніпрі пройшов відкритий конкурс «Мирний Космос»

02/15/2018: Чому українці не літають. Хто може стати другим українським космонавтом

02/08/2018: Пам'яті Леоніда Каденюка

02/05/2018: У Києві попрощались з Леонідом Костянтиновичем Каденюком, Першим космонавтом України (фоторепортаж)

01/31/2018: 31 січня 2018 року пішов з життя перший космонавт незалежної України, Герой України, Президент Аерокосмічного товариства України, радник Прем’єр-міністра України та Голови Державного космічного агентства України Леонід Костянтинович Каденюк